Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Hakkımızda

İstinye Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Sizin için buradayız! İstinye Üniversitesi “öğrenci odaklıdır”. Öğrencilerimizin kendini tanıyan, yeteneklerini bilen, çok yönlü gelişmiş, kendini doğru ve iyi ifade eden, sorgulayan, araştıran, öğrenme arzusu yüksek, sosyal sorumluluk ve etik bilinci olan, girişimci ve istihdam edilebilir nitelikleri yüksek mezunlar olarak “İstinyeli” kimliği ile fark yaratması en önemli hedefimiz. Akademik olmayan tüm süreçlerde SKS yanınızda… SKS Daire Başkanlığı, “İstinyeli” mezun hedefine ulaşabilmek için üniversitemizdeki akademik olmayan tüm süreçleri planlayan, yöneten ve geliştiren birimdir. Kısacası, üniversite yaşamına adaptasyonundan kendini geliştirme arzuna, stajdan kulüp etkinliklerine, kariyer planından psikolojik destek ihtiyaçlarına kadar yönlendirilmeye ve desteğe ihtiyaç duyduğun tüm anlarda yanında.

 • “İstinyeli” Mezun Kimliğinin Yaratılması  “İstinyeli” mezun farklıdır. Hem iş yaşamının ihtiyaç duyduğu yetkinliklere sahiptir hem sosyal becerileri gelişkindir hem kültürel altyapısı vardır hem sporda iyidir. İstinyeli mezun sadece akademik üstünlüğüyle değil çok yönlülüğüyle ve sosyalliğiyle de fark edilir. Siz kendinizi keşfedin diye alternatifler sunmak, siz kendinizi geliştirin diye ortamlar hazırlamak, siz olabileceğinizin en iyisi olun diye sınırları zorlamak bizim işimiz. SKS Daire Başkanlığı sizi akademik olmayan tüm süreçlerde takip edecek ve ders dışı yetkinliklerinizi de geliştirmenize ve belgelemenize yardımcı olacak.
 • Üniversiteye Uyum Süreci Üniversite yaşamından verim almak ve üniversiteli olmanın tadını çıkarmak ancak içine girdiğiniz yeni dünyayı tanımanız, haklarınızı ve sorumluluklarınızı bilmekle mümkün. SKS Daire Başkanlığı size üniversiteye geldiğiniz ilk hafta içinde üniversite, bölüm, yönetmelikler, süreçler, haklarınız ve sorumluluklarınız konusunda bilgi vererek ve sonraki süreçlerde danışmanlık yaparak üniversiteye ve öğrencilik yaşamına uyum sağlamanıza yardım edecek. İlk hafta düzenlenecek oryantasyon ve tanışma haftasında size “İstinyeli” olmanın inceliklerini biz anlatacağız. Devam eden süreçlerde yaşadığınız uyum sorunlarında da danışmanlık ve gerekirse psikolojik destek vermek için buradayız.
 • Kariyer Yönetimi Süreci “İstinyeli”, kariyeri sadece yukarı doğru tırmanan bir merdiven olarak görmez. Kariyer yönetiminin tüm yaşamını kapsadığını bilir. Değişen iş gereklerine uyum sağlama becerisi kazanır. Eğitimin ve gelişmenin okulda bitmediğinin bilincindedir. Becerilerini, hobilerini, sanatı, sporu ve kültürü de kariyer yönetiminin bir parçası olarak benimser. Üniversitedeyken iş yaşamına dahil olur. Öğrencilerimizin iş yaşamına geçiş süreçlerini kolaylaştırmak ve kendi kariyerlerinin yönetimini kendilerinin yapmasını sağlamak için kendini tanıma, yeteneklerini keşfetme ve geliştirme süreçlerinde yanındayız. Sertifikalı eğitim programları, seminerler, uygulamalı çalışmalar, mentorluk ve danışmanlık çalışmaları, girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi, sosyal sorumluluk bilincinin yerleştirilmesi, yetkinlik geliştirme temelli uygulamalarla, “İstinyeli”yi iş yaşamına hazırlıyoruz. Kariyer haftaları, sektör işbirlikleri, ilk izlenim yaratma, takım çalışması, etkili iletişim, CV yazma, iş görüşmesi çalışmaları da bu süreçte sizlere destek olacak.
 • Spor Faaliyetleri İster bireysel sporcu ister takım oyuncusu olun, isterseniz sadece sağlığınız ve keyfiniz için spor yapın. SKS, Üniversitemizde spor kültürünü yaygınlaştırmak ve spor altyapısını geliştirmek için sizlere hizmet veriyor. Topkapı Kampüsümüzde yer alan çok amaçlı açık spor alanları ile Kapalı Spor Salonu, Fitness çalışmaları yapabileceğiniz spor salonumuz ISU Sport Center, yine Topkapı ve Vadi Kampüslerimizde bulunan birer adet Masa Tenisi masaları, hem kişisel olarak spor yapmak isteyen öğrencilerimiz hem de bireysel ve takım sporu ile uğraşan öğrencilerimizin ücretsiz olarak kullanımına açıktır. Eğer profesyonel veya aktif sporcuysanız ya da sporcu geçmişiniz varsa spor takımlarına dahil olabilirsiniz. Antrenmanlarda ve seçmelerde başarı gösteren öğrencilerimiz Üniversite Takımlarında resmi ve özel turnuvalarda üniversitemizi temsilen liglere dahil olmaktadır. Yıl içinde periyodik olarak düzenlenen ISUCup çerçevesinde Masa Tenisi, Satranç, Futsal, Voleybol, Basketbol, E-spor ve daha birçok turnuvalarımız ise tüm öğrencilerimizin katılımına açıktır. Bu turnuvalara SKS Daire Başkanlığı Spor Birimi ile temasa geçerek dahil olabilirsiniz. SKS Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen spor faaliyetlerinde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun belirlediği kurallar ve takvim esas alınmaktadır.
 • Öğrenci Kulüpleri  “İstinyeli” üniversitede sadece ders çalışmaz. Kulüp çalışmalarının, iş ve sosyal yaşama uyum sağlaması, sorumluluk üstlenmesi, proje yönetimi, zaman yönetimi, takım çalışması, yönetim becerilerini geliştirmesi için en kolay ve en eğlenceli yol olduğunu bilir. Spordan, sanata, gastronomiden, dağcılığa kurmak istediğiniz tüm kulüplerde ve yapmak istediğiniz tüm faaliyetlerde sizi destekliyoruz. Sosyal sorumluluk çalışmalarında, kültür ve sanat etkinliklerinde, seminer ve konferanslarda, tüm kulüp çalışmalarında yanınızda biz varız. Spor takımlarımızı destekliyor, tüm öğrencilerimizin en az bir dalda spor yapmasını gönülden arzu ediyoruz. Etkinliklerde katılımcı, sergilerde izleyici, konferanslarda dinleyici, maçlarda taraftar olmaya, her başarınızla gurur duymaya söz veriyoruz.
 • Staj Çalışmaları  “İstinyeli” stajı iş yaşamına geçisin yolu olarak görür. Sadece özgeçmişine yazmak için değil, teoriyi pratiğe dökmek, iş ortamını görmek, network geliştirmek, iş yaşamını “yaşamak” için de staj yapması gerektiğini bilir. İstinye Üniversitesinde staj akademik yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. SKS Daire Başkanlığı sizlere farklı sektörlerde farklı staj olanakları yaratmak, sağlık sektörümüzdeki öğrencilerimize özel, Kamu Hastaneleri Birliği ile anlaşmalar yapmak için devamlı çalışıyor. Tüm staj sürecinde koordinasyonu sağlıyor ve size destek veriyoruz.
 • Öğrenci Konseyi ve Öğrenci Temsili  “İstinyeli” üniversite yönetimine katılır. Seçtiği temsilciler ve Öğrenci Konseyi aracılığıyla sesini duyurur. Seçme ve seçilme hakkını kullanır. Demokrasi bilincini ve yönetim tecrübesini üniversitede geliştirir. İstinye Üniversitesi Öğrenci Konseyi öğrencilerimizin sesi olmak, öğrencilerimizle üniversitemiz arasında köprü görevini üstlenmek, öğrencilerimizi geliştirici etkinlikler yapmak amacıyla çalışıyor. SKS Daire Başkanlığı öğrenci temsilcisi ve öğrenci konseyi seçimlerinde, öğrenci konseyi çalışmalarının koordinasyonunda sizlere destek oluyor.
 • “İstinyeli” Çalışan Öğrenci “İstinyeli” boş zamanlarını üniversitede çalışarak değerlendirir. Ders döneminde boş saatlerinde ve tatil dönemlerinde üniversite içinde çeşitli birimlerde çalışır. Hem para kazanır hem iş tecrübesi… SKS Daire Başkanlığı öğrencilerimizin üniversite içinde çeşitli bölümlerde kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışma sürecini yönetir. Dönem başında ve dönem içinde başvurabileceğiniz iş ilanlarını web sitemizden ya da size attığımız e-postalardan öğrenecek ve üniversitenizde çalışma olanağı bulabileceksiniz.
 • Burs ve İndirim Başvuruları Hayat her zaman beklediğimiz gibi gitmiyor. “İstinyeli” mali bir sorunu olduğunda ya da beklenmeyen bir durum geliştiğinde yalnız olmadığını bilir. Öğrencilerimizin Burs Yönergesi çerçevesinde ne zaman burs ve indirimlere başvurabileceğini ilan ediyor ve sonrasında da başvurularınızı biz takip ediyoruz. SKS Daire Başkanlığı başvuruların alınmasından, sonuçların duyurulmasına kadar sizinle beraber.
 • Öğrenci Yaşamı  “İstinyeli” üniversitesinin sunduğu imkanlardan sonuna kadar yararlanır. Mutlu ve kaliteli bir öğrencilik yaşaması için tüm süreçlerin sürekli iyileştirildiğini bilir. Yurtta kalan, servise binen, yemekhanede yemek yiyen, kafeteryada çay içen, üniversite ağına bağlanan, kütüphanede kitap okuyan, etüt odasında çalışan, kulüp için stand açan, spor yapan, fotokopi çektiren, gece çalışmak için üniversitede sabahlayan tüm öğrencilerimizin yanındayız. Biz öğrencilerimize mutlu ve kaliteli bir öğrencilik yaşamı sunmak için;
 • Öğrencilerimizi süreçlerle ilgili bilgilendiririz
 • Periyodik olarak öğrencilerimizin öğrencilik yaşamından memnuniyetini ölçeriz
 • Sınav stresini azaltmak için çalışmalar yaparız
 • Bahar şenliği, yılbaşı gibi özel günleri hep birlikte kutlarız
 • Öğrencilerimizle odak grup çalışmaları yaparız
 • Yemek ve yemekhane hizmetlerini denetleriz
 • Shuttle hizmetini ve anlaşmalı yurtları denetleriz
 • Tüm süreçlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için öneriler geliştirir, çalışmalar yaparız
 • Mezun İlişkileri “İstinyeli” mezun olduktan sonra da yalnız değil. Mezuniyetin üniversiteden ayrılmak değil, yeni bir statüyle “mezun” kimliğiyle bir araya gelmek olduğunu bilir. Mezun olduğu üniversitesinin tüm yaşamı boyunca hep yanında olacağını hisseder. Mezunlarımızla iletişimimizi devam ettirmek, onları iş yaşamında da desteklemek, İstinye Üniversitesi ailesini tek çatı altında toplamak için sistemler geliştiriyor, mezunlarını takip ediyor.

Sormak, danışmak ve söylemek istediğiniz her şey için kapımız mesai saatlerinde, e-postamız ve sosyal medyamız 24 saat açık. “Yok yüz yüze olmaz” diyorsanız içinizi web sitemizdeki KARA KUTU’ya da dökebilirsiniz. “İstinyeli” olmanın keyfini hep birlikte yaşayalım.