Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Kulüpler Listesi

Kulüpler
Logo
Serhat Bektaş
200723020@stu.istinye.edu.tr

Taraftarı olduğu Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, içinde yaşadığı çevreye ve topluma artı değerler sağlamak adına kurulan kulüp, aynı zamanda üyelerine en etkili şekilde destek verecek nitelikleri kazandırmak ve bilinçli, etkili ve güçlü bir kamuoyu desteği yaratmak amacı gütmektedir. Fenerbahçe Spor Kulübüne düzenli olarak proje üreten bir organizasyon haline gelmek için siz de kulübe katılabilirsiniz.

Ağız ve Diş Sağlığı Kulübü
Ahmet Şamil Karakaya
210801031@stu.istinye.edu.tr

Toplumumuzdaki her yaştan kişilere ağız, diş sağlığı ve temel ağız hijyeni hakkında bilinçlendirmek, eğitim vermek ve bu eğitimleri uygulamalarla hayata geçirmeyi planlıyoruz.

'Ağız hijyeni nasıl sağlanır?
Ağız kokusu nasıl engellenir?
Dişlerimi gerçekten doğru fırçalıyor muyum?
Ağız bakımıma gerçekten gereken özeni gösteriyor muyum?' gibi sorular zaman zaman hepimizin aklından geçiyor. Gelin, ağız ve diş sağlığı hakkındaki her soruya, Ağız ve Diş Sağlığı Kulübü olarak birlikte cevap arayalım!

'Sağlıklı dişler, mutlu gülüşler.'

Bilim Kurgu ve Fantastik Kültür Kulübü
Onat Gökay Çitil
180701006@stu.istinye.edu.tr

Kulübün ana amacı, fantastik kültürü henüz tanımamış üyelerimize fantastik kültürünü sevdirmek; bu alana aşina olanların ise kendilerini yabancı hissetmeden aynı ilgi alanına sahip insanlarla sosyalleşebilmesini sağlamak ve ortak paydada buluştuğumuz bu oluşumdan mümkün olduğunca keyif almasını temin etmektir. Etkinlikler kapsamında rol yapma oyunları (FRP), kutu oyunları, film maratonları, söyleşiler, sosyal buluşmalar, dijital oyunlar ve çeşitli atölyeler gibi etkinlikler yer almaktadır.

Bilişim Kulübü
Bayram Selim Yılmaz
2309011053@stu.istinye.edu.tr

Bilişim kulübü, üyelerinin sürekli olarak yeni projelerini ortaya koyabileceği, sergileyebileceği ve üniversitenin kültürel birikimine katkıda bulunmayı amaçlayan kapsayıcı bir kulüptür.

Blockchain Tech and Finance Club
Ahmet Hakan Sütçü
190524054@stu.istinye.edu.tr

Kulübümüzün amacı, üniversite öğrencilerine bilişim ve finans dünyasındaki yeni teknolojileri, sistemleri ve girişimleri hakkında bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmaktır. Merkeziyetsiz finans dünyası, blockchain teknolojisi, token kullanımı, risk yönetimi, teknik analiz, kaldıraçlı işlemler ve metaverse gibi alanlarda, konusunda yetkin kişilerce koordineli eğitimler planlamak; ulusal ve uluslararası kongreleri/etkinlikleri takip ederek öğrencilerin katılımını ve faydalanmasını sağlamaktır.

CELL-EBRITY Scientists
Vedat Yıldırım
210910003@stu.istinye.edu.tr

Başta Moleküler Biyoloji olmak üzere Tıp ve Eczacılık alanlarına da dayanarak multidisipliner bir yaklaşım sunar. Kanser, Adli Botanik alanlarında uzman kişiler başta olmak üzere sektörel bağlantılar ile üyelerine iletişim fırsatları tanır. Yepyeni eğlence içerikleri ile de tüm bunları çok daha eğlenceli hale getirir.

Logo
Aslı Tuana Kılıç
200320097@stu.istinye.edu.tr

Sinemanın üretim kısmını deneyimlemek isteyen öğrenciler için bir ağ oluşturmayı hedefleyen bir öğrenci kulübüdür. Üyelere çekecekleri filmlerde ekip kurma, planlama ve organizasyon desteği sunulmaktadır. Düzenlenen atölyeler ve söyleşilerle teorik alanda da sinema ufku genişletilmeyi amaçlar. Ayrıca film galalarına katılmak gibi etkinlikler de düzenlenmektedir. Cinevision Club, sinemanın mutfağına girmek isteyen öğrenciler için bir basamak işlevi görmeye devam ediyor.

Dans Kulübü-Logo
Almila Nur Kugu
210120037@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi Dans Kulübü olarak öncelikli hedeflerimizden biri, bireyin kendi vücudunu tanımasına yardımcı olmak ve içindeki dansçı ruhu ortaya çıkarmaktır. Bundan sonrası ise tamamen kişinin müzikle uyumuna bağlıdır. Birey, kendini ne kadar bütünleştirirse, o kadar dansının içinde olur. Kendi dünyasını keşfetmek isteyen herkesi kulübümüze bekliyoruz.
Dansla kalın.

Dentistinye ve İnovasyon Kulübü
Elif Aslı Şan
220801665@stu.istinye.edu.tr

Diş hekimliğine ilgili olan herkesin kendinden bir parça bulup eğlenirken öğrenebileceği öğrenci kulübü.

Logo
Yağız Emir Çakıcı
190524076@stu.istinye.edu.tr

Kulüp, kurulduğu günden itibaren İstinye Üniversitesi'nde sinema kültürünü oluşturmayı ve bu kültürü yaygınlaştırmayı amaçlayarak çalışmalarına durmaksızın devam etmektedir. Bu amaç doğrultusunda, kulüp kurucuları tarafından bir prodüksiyon ekibi kurulmuş olup kısa filmler çekilerek festivallere gönderilmektedir. Sinema sektörünü tanımak amacıyla yurt içi ve yurt dışından yönetmenlerle görüşmeler düzenlenmektedir. Ayrıca yaz aylarının klasikleşen açık hava sinema gösterimleri ve kış aylarının vazgeçilmezi olan film maratonları da düzenlenmektedir.

Logo
Ceren Yılmaz
210206043@stu.istinye.edu.tr

Mesleğin ilkeleri doğrultusunda Dil ve Konuşma Terapisi Kulübü olarak, dil ve konuşma bozukluklarına sahip olan ve risk faktöründe olan tüm bireylere farkındalık sağlanması, engelli bireylere sosyal rehabilitasyon ve etkinlikler düzenlenmesi, dil ve konuşma ile alakalı multidisipliner sağlık elemanlarına ve mezun olacak dil ve konuşma terapistlerine eğitimler verilmesi ve bilinçlendirme çalışmaları yapılması, çeşitli engel grupları olan bireylerle sosyal sorumluluk çalışmaları yürütülmesi, yapay zeka ile dil ve konuşma üzerine engelli bireylere destek sağlayan projeler üretmeyi amaçlayan bir kulüptür.

Logo
Seda Nur Sunkar
210320264@stu.istinye.edu.tr

Doğa ve Kampçılık Kulübü olarak, yeşile ve oksijene en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde doğaya düzenlediğimiz geziler, yürüyüşler, doğa aktiviteleri ve kamplarla iç içe olmayı hedefliyoruz. Bu sayede derslerden, stresten ve şehir hayatından biraz uzaklaşarak doğanın tadını çıkarmak istiyoruz. Kulüp olarak düzenlediğimiz geri dönüşüm ve çevre temizliği etkinlikleri ile de doğaya olan teşekkürümüzü bir miktar da olsa ödeyebildiğimize inanıyoruz. Doğayı ve kamp hayatını seven arkadaşlarımızla tanışmaktan ve yeni maceralara atılmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz.

Ebelik Kulübü-Logo
Buse Sezgin
200202123@stu.istinye.edu.tr

Kulübün amacı; kadın, anne ve çocuk sağlığına katkı ve destek olmak olup , öğrencilerinin ders dışı zamanlarında, öğretim elemanlarıyla birlikte akademik ve kültürel etkinliklerde bulunmasını sağlamaktır.
"Hayata bir EBE ile başla"

Logo
Sare Aslan
221005016@stu.istinye.edu.tr

Edebiyatı ve ürünlerini çeşitli yönleriyle eleştirmeyi, bilgi birikimini ortak alanda paylaşmayı, sadece edebiyatla sınırlı kalmayarak münazara etkinlikleri düzenlemeyi ve değerli hocalarla Türk Edebiyatı hakkında çeşitli konferanslar yaparak edebiyatseverleri bir araya getirmeyi amaçlayarak kurulan bir kulüptür.

EMSA İstinye
Alper Kayacıoğlu
200120104@stu.istinye.edu.tr

Avrupa Tıp Öğrencileri Birliği (EMSA, European Medical Students’ Association), 30 ülkede 110'dan fazla tıp fakültesinde temsilcilikleri (FMO, faculty member organization) bulunan, 150.000'den fazla öğrenciyi temsil eden ve kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. 1990 yılında Brüksel'de kurulan EMSA, coğrafi Avrupa içerisindeki tıp fakültesi öğrencilerinin sesi olmayı amaçlar. EMSA, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi ve Birleşmiş Milletler tarafından resmi olarak tanınan bir organizasyondur. Bu birlik, tıp fakültesi öğrencilerine tıbbi konularda fikir belirtme ve savunma; aynı zamanda proje, eğitim, çalıştay ve uluslararası toplantılarda aktif rol alma imkanı sağlar. Çalışmalar genellikle 'Tıp Eğitimi', 'Tıp Etiği ve İnsan Hakları', 'Sağlık Politikası', 'Halk Sağlığı', 'Tıp Bilimi' ve 'Avrupa Entegrasyonu ve Kültür' alt kollarıyla gerçekleştirilir. EMSA İstinye, Türkiye'deki 32+ EMSA üyesi FMO (faculty member organization) yani Yerel Birliklerden bir tanesidir. EMSA bünyesinde yürütülen ulusal ve uluslararası çalışmaları yerelde sağlamanın yanı sıra, çalışma kollarının önderliğinde EMSA'nın hedeflerine yönelik etkinlikler düzenleyen EMSA İstinye, aynı zamanda İstinye Üniversitesi bünyesindeki tıp fakültesi öğrencilerinin birbirleriyle iletişimini güçlendirmek amacıyla kurulmuştur.

Enerji ve Mühendislik Kulübü
Kerem Sami Akçakaya
200723004@stu.istinye.edu.tr

Enerji ve Mühendislik Kulübü, üniversitemizin mühendislik fakültesinde enerji ve mühendislik alanında öğrenciler arasında bir çalışma kültürü oluşturmayı amaçlayarak kurulmuştur. Bu kulüp çatısı altında laboratuvar çalışmaları yaparak ve projeler üreterek kendimizi mesleki anlamda geliştiriyor, ülkemizin ve dünyanın ihtiyaç duyduğu enerji ve mühendislik alanlarında araştırmalar ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz.
Enerji ve Mühendislik Kulübü olarak; kendini mesleki ve teknik alanda geliştirmek, laboratuvar ve ekip çalışmalarına katılmak isteyen tüm arkadaşlarımızı kulübümüze bekliyoruz.

Erasmus Kulübü
Ekin Baydur
200722065@stu.istinye.edu.tr

Erasmus programı kapsamında yürütülen projelerin bilinirliğini arttırmayı, Erasmus programının amaçları, süreçleri, uygulamaları ve geleceğe yönelik katkıları gibi konularda çalışmalar yapmayı, ayrıca Erasmus Programı ile global dünyada yabancı dilin ve kültürler arası etkileşimin kazandırabileceği avantajların farkındalığını artırmayı amaçlıyoruz.

Bireysel farklılıklara saygılı olma, farklı görüş, düşünce, inanç, anlayış ve kültürel değerleri hoşgörü ile karşılayabilme yeteneği kazandırmayı hedefliyoruz.

evrensel tasarım
Dilanur Karakayalı
210601048@stu.istinye.edu.tr

Evrensel Tasarım Kulübü İstinye Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü öğrencileri tarafından kurulmuştur. Herkese yönelik tasarım çözümleri üretmek amacıyla kurulan kulübümüz öğrencilere tasarım alanında farklı bir bakış açısı sunmayı hedefler.
Bu amaç doğrultusunda çeşitli geziler, atölyeler ve seminerler düzenlenmektedir.
Tasarımla ilgili üretime geçmek isteyen, amacımız doğrultusunda proje üretmeye istekli herkesi üyemiz olmaya davet ediyoruz.

Felsefe Kulübü
Batın Bakırkalay
211001007@stu.istinye.edu.tr

Fikirlerin aracılığıyla kendine varlık kazandırabileceğin bir kulüp!

Seminerler, çeşitli alanlarda eğitimler, tartışma atölyeleri, metin okuma-yazma çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri gibi etkinliklere katılabilir, düşüncelerinizde yeni ufuklar keşfedebilirsiniz.

Eğer öğrenmeye heyecanın varsa, hayatı anlamlandırmaya ve yaşamın temel unsurlarını yeniden düşünmeye ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan, Felsefe Kulübü senin için doğru adres!

logo
Arda Akça
200223066@stu.istinye.edu.tr

Kulübümüz, meslekte adından söz ettiren meslektaşlarımızın deneyimlerinden ve önerilerinden faydalanarak eğitim hayatımıza katkı sağlamayı amaçlar. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine destek vererek veya öncülük ederek farkındalık yaratmayı, toplumu tehdit eden fiziksel risk faktörlerinin öğretilmesini ve toplum sağlığını korumak için toplumu bilinçlendirmeyi içeren sosyal alanda gelişmemize katkı sağlayacak etkinlikler düzenlemek de amacımızdır. Bu süreçte üniversitemizin diğer kulüpleriyle iletişimde olup öğrenci faaliyetlerini geliştirerek üniversite içinde öğrencilerin iletişim kurmalarını teşvik etmeyi de hedefleriz. Aynı zamanda üniversitemizin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünü diğer üniversitelerden ayırt edici bir şekilde öne çıkarmak da hedeflerimiz arasındadır.

Logo
Atabak Faghfouri
180203093@stu.istinye.edu.tr

Kulübün amacı, neredeyse herkesin hayatında yer edinen ve insanların kendini ifade etme aracı olan fotoğraf sanatını daha derinlemesine inceleyerek daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktır. Okulumuzda fotoğrafçılığa ilgi duyan herkesi, hem öğrenip hem de sosyalleşebileceği ortak alanlarda bir araya getirerek, fotoğrafçılığını daha iyi düzeye taşımak isteyenlere teorik ve pratik bilgi birikimi oluşturmayı amaçlar. Bu bilgilerin uygulanabileceği gezi ve etkinliklerle desteklenerek, çevrelerine geniş bir perspektifle bakabilmelerini sağlayan çalışmalar düzenlenmektedir.

logo
Edanur Atik
200724008@stu.istinye.edu.tr

Üniversite yıllarında üyelerini girişimcilik ekosistemiyle tanıştırmayı amaçlayan bir organizasyondur. Girişimci Mühendisler Kulübü üyeleri eğitimlerle 21. yüzyıl yeteneklerini geliştirir, sektörden aktif insanlarla tanışır ve işlevsel bir "network" inşa etme yolunda adım adım ilerler.

logo
Miraç Ecre Döker
220205045@stu.istinye.edu.tr

Başta Çocuk Gelişimi öğrencileri olmak üzere her bireyin ortak noktası olan çocuklar üzerine temellendirilmiştir. Çocuğun içerisinde bulunduğu gelişim dönemlerini, bu dönemlerde gösterdiği özellikleri ve gelişimini etkileyen ilkeleri anlayarak, sağlıklı, mutlu ve kendini gerçekleştirebilen bireyler olarak yetişebilmeleri için aile ve toplum olarak sorumluluk taşıdığımız bilincini kazandırmayı amaçlar. Bu alana ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek, hem kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak hem de farkındalık yaratacak akademik ve sosyal etkinlikler düzenler. Her ay düzenli olarak, alandan değerli akademisyenler ve misafirleri ile herkesin katılımına açık olan seminerler, konferanslar, etkinlikler ve toplantılar organize eder.

Logo
Sude Baştan
221211010@stu.istinye.edu.tr

Kulüp, havacılık ve uzay sevgisini yaymayı amaçlamakla birlikte üyelerini bu alanlarda bilgilendirmeyi hedefleyen etkinlikleri aktif bir şekilde yürütmeyi amaçlar. Etkinlikleri düzenlerken, paylaşılan bilgilerin doğruluğundan emin olabilmek adına sektörde deneyim ve uzmanlığı olan kişilerle birebir iletişime geçilerek interaktif iletişim ortamı oluşturulur.

Hemşirelik Kulübü
Özlem Bakır
200224091@stu.istinye.edu.tr

Kulüp üyelerimizin akademik ve kültürel etkinliklerde bulunmasını sağlamak aramızdaki dayanışmayı arttırmak ve toplumsal farkındalık bilincini oluşturmak amacıyla kurulmuştur.

Hip Hop Kulübü
Ömer Tarık Özkaya
190723011@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi'nde 2021 yılından itibaren faaliyet göstermeye başlayan kulübümüzün temel ilkesi, sokaklarda doğan ve zamanla sanatta ve günlük yaşamda dünyada önemli bir konuma gelen Hip Hop kültürünün okulumuzdaki temsilcisi olmaktır. Kulübümüzün amaçları doğrultusunda, görsel, işitsel ve sahne sanatları konusunda etkinlikler ve projeler düzenlemek, kendine ve yeteneklerine güvenen sanatçılar yetiştirmek, bünyemizdeki öğrencilere müzik konusunda kariyer planlama imkanı sunmak, Hip Hop kültürüne dair gündemi takip eden aktivitelerde bulunmak, sosyal sorumluluk projelerinde görev almak gibi çeşitli faaliyetler bulunmaktadır. Kulüp çatısı altında bulunan tüm üyelerimiz diledikleri takdirde kulüp içerisinde aktif roller üstlenebileceklerdir. Kulüp bünyesinde bulunan bütün öğrencileri Hip Hop kültürünün her dalından ve faaliyetinden yararlandırarak onları bu kültürün bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz. Okul içi ve dışı projelerimizle toplumsal farkındalık yaratmayı ve her dalda donanımlı bireyler yetiştirmeyi planlıyoruz.

Logo
Eda Aktaş
ieeeistinyeuni@gmail.com

IEEE (Instute of Engineer and Everyone Else), Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin önemli bilim insanları tarafından 1884 yılında kurulan bir kuruluştur. IEEE, mühendisliğin yaratıcılığını artırma, bütünleştirme, paylaştırma işlevine, elektroteknoloji ve bilgi teknolojilerine, insanlığa yararlı bilimlere ve uzmanlık alanlarına katkı sağlayan, kar amacı gütmeyen bir teknik mesleki organizasyondur. IEEE, üyelerinin hayat boyu süren öğrenim sürecinde mesleki açıdan büyük önem taşıyan yardımlar sunar. Ulusal ve uluslararası konferanslar, seminerler, kariyer geliştirme ve ağ oluşturma konularında mesleki toplantılar düzenler. Gönüllü aktivitelerle liderlik ve diğer kişisel becerilerin geliştirilmesine olanak sağlar. Üyelerin hizmetine 300'den fazla sürekli eğitim ve geliştirme programı sunar.

Logo
Emre Akbulut
211102042@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi öğrencilerinin birbirleriyle etkili iletişim kurabilmesini hedefleyen kulüp, ayrıca sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler ile sosyal sorumluluk projeleri düzenleyerek sorumluluk bilincini daha da artırmayı amaçlar. Bu hedefler doğrultusunda kulüp üyelerinin daha iyi iletişim kurmalarını sağlayan toplantılar düzenlenir. Dönem dönem çeşitli ekstrem sporlar ve paintball gibi sportif etkinlikler de organize edilir. İletişim Kulübü olarak topluma ve çevremize karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmek amacıyla devamlılığı olan çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirilir. Kulüp olarak, hayvan dostlarımız için başlattığımız "Patiler İçin El Ele" adlı sosyal sorumluluk projesi büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

İletişim Tasarım Kulübü
Berk Yılmaz
211101066@stu.istinye.edu.tr

İletişim Tasarımı alanında faaliyet gösteren kulübümüz, çeşitli etkinlikler düzenleyerek öğrencilere geniş bir yelpazede deneyim ve bilgi sağlamayı amaçlar. Bu doğrultuda, alanında uzman konuşmacılarla söyleşiler düzenlemek, meslek kuruluşları ve derneklerle iş birlikleri yapmak, sergi düzenlemek ve sergi ziyaretleri gerçekleştirmek, workshop ve atölye çalışmaları düzenlemek, uluslararası tasarım kurumlarıyla iş birlikleri kurmak, öğrencilerin tasarımlarını yorumlayıp paylaşmak, yarışmalar düzenlemek, diğer üniversitelerin benzer kulüpleriyle iş birlikleri yapmak, iletişim tasarımına ilgi duyan öğrencilere Photoshop, Illustrator gibi kısa eğitimler vermek, iletişim tasarımını edebiyat, tarih, felsefe, yazılım ve diğer sosyal bilimler ile fen bilimleri alanlarıyla ortak çalışmalar yapmak ve öğrencilere girişimcilik, buluş ve patent çalışmaları konusunda bilgi sağlamak gibi çeşitli faaliyetlerde bulunmayı amaçlar. Yeni kurulmuş olan kulübümüz olarak, siz değerli üyelerimizin katılımı bizim için büyük önem taşımaktadır.

logo
Merve Taştan
200724019@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi'nin Endüstri Mühendisliği öğrencileri tarafından oluşturulan bir topluluk olan bu kulüp, kendilerini yaptıkları işe ait hisseden, ortak bir hedef doğrultusunda uyum içinde çalışan ve çalışırken yaptıkları işten zevk alan öğrencileri bir araya getirir. Güçlü bir kurum kültürü oluşturmayı ilke edinmiş olan kulübün amacı, öğrencilerin akademik hayatlarının yanı sıra iş dünyasının çeşitli alanlarına dair deneyimleri bir araya getirerek, 'IES' rehberliğinde, onların meslek hayatlarına yüksek motivasyonla ve bilinçli bir şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır.

INSPARK Kulübü
Beyza Zeynep Kocabıçak
180101076@stu.istinye.edu.tr

Tıp ve tıp ile ilişkili diğer bölümlerle entegre şekilde üniversitedeki bilimsel araştırma faaliyetlerini arttırıcı etkinlikler düzenleyerek hem üyelerin akademik anlamda daha üretken ve yetkin bireyler olarak mezun olmalarını sağlamak hem de bilimsel araştırma projelerinin sayısını arttırma amacıyla kurulmuştur.

İşletme ve Ekonomi Kulübü
Hilmi Enes Uğurlu
200527067@stu.istinye.edu.tr

İşletme, ekonomi ve girişim ekosisteminden önde gelen isimlerle bir araya gelerek, onların vizyonlarından, misyonlarından, bilgi ve deneyimlerinden faydalanmayı amaçlıyoruz. Bu alanlarla ilgili çeşitli etkinlikler düzenleyerek, sektör hakkında bilgi edinme fırsatı yakalayıp aynı zamanda bir network oluşturarak, ülkemize değer katacak girişimci adaylarının gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

1
Feyzanur Soyer
210522047@stu.istinye.edu.tr

İstinye Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü okulumuz öğrencilerini girişimcilik konusunda bilgilendirerek içlerindeki girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Bunun yanında kulüpçülük anlayışına yeni bir bakış açısı getirmek, kulüp üyelerinin birlikte keyifli vakit geçirip sosyalleşmesini sağlarken aynı zamanda kişisel gelişimine de katkı sağlamak amacıyla yola çıkılarak kurulmuş bir kulüptür.

logo
Cennet Gizmen
215040018@stu.istinye.edu.tr

Kulübümüzün amacı, oyun geliştirme sürecine ilgi duyan bireyleri tek bir çatı altında toplamak, oyun geliştirmeye yönelik merakı olanlara gerekli eğitimleri sağlamak, çeşitli etkinliklerle oyun sektörünün profesyonellerini öğrencilerle bir araya getirmek ve dijital oyun fikirlerinin gerçekleşmesine destek olmaktır. Bu amaçlar doğrultusunda, aynı zamanda okulumuzun Dijital Oyun Tasarımı Bölümünü düzenlediğimiz etkinlikler ve tasarladığımız oyunlarla daha geniş kitlelere tanıtarak, sektöre ilgi duyanlara farklı bakış açıları sunmayı hedeflemekteyiz.

Logo
Bülent Poyraz Kutluay
200101107@stu.istinye.edu.tr

1952 yılında kurulmuş bağımsız, siyasi olmayan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan, Türkiye'deki tıp öğrencileri arasında en köklü bir yapılanma olarak kabul edilen bir organizasyondur. Ülke genelinde 82 tıp fakültesinde yerel temsilcilikleri bulunmaktadır ve bu sayı sürekli artmaktadır. Üye tıp fakülteleri ile birlikte Türkiye genelinde 30.000'den fazla tıp fakültesi öğrencisini bünyesinde barındıran bir ağa sahip olan bu kuruluş, uluslararası düzeyde de IFMSA (Uluslararası Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu) üyesi olarak Türkiye'yi temsil etmektedir. IFMSA dahilinde, 127 ülkede bulunan 137 Ulusal Üye Kuruluş arasında yer almaktadır. Bu organizasyon, Türkiye'deki tıp fakültesi öğrencileri tarafından yürütülen tamamen gönüllülük esasına dayalı çalışmalarla faaliyet göstermektedir. Ayrıca Birlik, Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından resmi olarak tanınan bir konumda bulunmaktadır. UNICEF, UNESCO, UNFPA, UNAIDS, EMSA, AMEE gibi dış paydaşlar da işbirliği yapılan diğer kuruluşlardır.

logo
Ecem Kumtaş
210206048@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Kulübü’nün amacı gençlerin öncülüğünde vakfın ilkeleri olan farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve girişimcilik ilkeleri çerçevesinde atölyeler ve sürdürülebilir projeleri hayata geçirmektir.

logo
Zehra Yasak
229911508@stu.istinye.edu.tr

Astronomi ve Bilim adı altında üniversitemizin bünyesinde açılan ilk kulüp olmanın verdiği gurur ve heyecanla, amacımız bünyemizdeki her öğrenciye astronomiyi sevdirmek ve bilimsel gelişmeleri doğru ve güvenilir kaynaklar kullanarak iletmektir. Astronomi ve bilime ilgi duyan herkesin olumlu yönde gelişimine katkı sağlayacağı, alanında öne çıkan isimlerle etkileşim kurabileceği kulübümüze hepinizi davet ediyoruz!

İstinye Üniversitesi Pati Kulübü
Yasmin Kerimoğlu
200301162@stu.istinye.edu.tr

Bir kedi ve köpeğin dostluğu tonlarca ilaçtan çok (daha) şifalıdır . Patili dostlarımıza yardımcı olmak , barınak ayarlamak , sokak hayvanlarının sağlıklı beslenmeyle beslemek , onlara sevgi ve bakım sağlayabilmek . Hayvan haklarıyla ilgili bilinçlenmek ve başkalarını da bilinçlendirmek,
canlının yaşama hakkı olduğunu unutmamalıyız.
İstinyeli olarak onlara kucak açmak ve patili dostlarımıza sevgimizi hissettirmek.

Logo
Doğa Özsümer
isusasistinye@gmail.com

7’den 77'ye herkese tüplü dalış ve serbest dalış eğitimleri sunmayı amaçlıyoruz. Gençleri sualtı dünyasıyla buluşturmak, yüksek standartlarda ekipman temini konusunda yardımcı olmak hedeflerimiz arasında yer alıyor. Ülkemizdeki tüplü dalgıç sayısını artırarak önce ülkemizin sualtı zenginliklerini keşfetmek ve ardından bu güzellikleri dünyaya tanıtmak istiyoruz. Aynı zamanda, hem dalgıç hem de sosyal bir gençlik kitlesi oluşturarak, etrafındaki insanların bilincinde olan aktif ve sosyal bir kulüp olmayı hedefliyoruz.

İSÜ Arama Kurtarma Kulübü
Umut Kaan Güven
2320201027@stu.istinye.edu.tr

Kulübümüzde yapacağımız eğitimler, seminerler, saha çalışmaları ve daha fazlasından öğrendiklerinle kendinin, yakınlarının veya toplumdaki herhangi bir bireyin hayatını kurtarmak istemez misin ?
Her ses her çağrı bizim için önemlidir!
Saniyelerle yarışan bir dünyada bir anlık kararınla hayat kurtarabilirsin.
Gönüllü ol topluma katkıda bulun !

İSÜ Gastronomi Kulübü
Mehmet Yusuf Türk
220603054@stu.istinye.edu.tr

İstinye Gastronomi Kulübü, 2017 yılında üniversitemizin bünyesinde kurulan bir öğrenci kulübüdür. Üyelerimize sosyal kazanımların yanı sıra seminerler, tadımlar, geziler, workshoplar gibi çeşitli faaliyetlerle Gastronomi bilimini tanıtmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda bu bilimi öğreterek ve sevdirmek temel hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Logo
Esra Öztürk
190423067@stu.istinye.edu.tr

Başta sağlık alanı olmak üzere tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği bir öğrenci kulübüyüz. Amacımız, gönüllülerimizin lisans sonrası yaşamlarında kişisel gelişimlerini artırmak, yüksek farkındalık seviyelerine ulaşmalarını sağlamak ve bu farkındalıklara dayalı sorumluluk duygusuyla hareket etmelerini sağlamaktır. Aynı zamanda Yeryüzü Doktorlarının hedeflerine bir paydaş olarak destek vererek, iyiliği yeryüzünün her yerine yaymaya çalışan genç bir topluluk olarak faaliyet gösteriyoruz.

Logo
Dilara Bahçeci
180321009@stu.istinye.edu.tr

Eczacılık Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan İstinye Üniversitesi Eczacılık Öğrenci Birliği, kısaca ISUPA olarak adlandırılmaktadır. Tüm organizasyonların planlaması ve yürütülmesi öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Eczacılık Öğrenci Birliği, Türkiye ve dünya genelinde eczacılık mesleğinin gelişimine katkıda bulunmayı, sağlık sektörüne ve topluma faydalı ve yenilikçi katkılarda bulunmayı, öğrencilerin bugünün ve geleceğin dünyasına hazırlanmalarına destek olmayı, öğrencilerin mesleki ve sosyal becerilerinin gelişmesine, farklı alanlarda farkındalık kazanmalarına, kişisel ve kariyer hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmayı amaçlar. Tüm bunları öğrenci organizasyonları aracılığıyla gerçekleştirerek, öğrencilerin ekip içi iletişim ve iş birliği becerilerini geliştirmesini, çeşitli deneyimler edinmelerini ve fırsatlarla karşılaşmalarını sağlamayı hedefler.

logo
Ilgın Başay
180525015@stu.istinye.edu.tr

AMAÇ:İSÜ Kalite Kulübü'nün Misyon ve Vizyonunun öğrencilerimiz ve değerli akademisyenlerimize aktarılması, kalite kültürünün ve algısının yaygınlaştırılması.
SONUÇ: İSÜ Kalite Kulübü'nün kuruluş amacı ve değerlerinin başarılı bir şekilde aktarılması, kalite kültürünün öğrencilerimiz tarafına aşılanması.

Kamu Denetçiliği (Ombudsmanlık) Kulübü
Sudenaz Odabaş
2320011053@stu.istinye.edu.tr

Ombudsmanlık (Kamu Denetçiliği) Kulübü, İstinye Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Adalet programı öğrencileri tarafından 2022 yılında kurulmuştur. Kulübün temel amacı, İstinye Üniversitesi öğrencileri arasında insan hakları ve hukukun üstünlüğü kültürünün oluşmasını sağlamak, Kamu Denetçiliği (Ombudsmanlık) Kurumunun tanınmasını ve hak arama mekanizmalarına aşina olunmasını sağlamaktır. Kulüp, Kamu Denetçiliği Kurumunun teşviki ile benzer kulüplerin olduğu pek çok üniversitede olduğu gibi kurulmuştur.

Kulüp, faaliyetlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında bulunan ve bir Kamu Kurumu olan Kamu Denetçiliği (Ombudsmanlık) Kurumu ile irtibatlı olarak yürütecektir. Kurumun resmi web sitesinde (https://www.ombudsman.gov.tr/index) yer alan detaylı bilgileri takip ederek çalışmalarını sürdürecek olan kulüp, Ankara'da bulunan Kuruma ziyaretler düzenleyecek ve ayrıca Üniversite içerisinde Kurum temsilcilerinin katılımıyla çeşitli konferanslar ve etkinlikler düzenleyecektir.

Kulüp, toplumsal gelişime katkı sağlamak amacıyla İstanbul'daki diğer üniversiteler, kurumlar, kuruluşlar ve amacına uygun meslek örgütleri ile koordineli olarak panel, konferans ve çeşitli etkinlikler düzenlemeyi ve bu etkinliklere katılım sağlamayı planlamıştır.

Kamu Denetçiliği ve adalet yolunu aydınlatmak isteyen herkesi kulüp içinde bir araya gelmeye ve bu amaç doğrultusunda katkı sağlamaya davet etmektedir.

logo
Gizem Küçükali
221106071@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi Kızılay Kulübü olarak bizler gençlerimize dayanışma , yardımlaşma ve şefkat duygularını aşılamak; düşünce, din, dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeksizin kardeşlik ve arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirmek; Atatürk ilkelerine bağlı, yurdunu ve milletini seven sağlıklı bir nesil yetiştirilmesine yardımcı olmak; Gönüllü Kızılaycılar kazanmak ve yetiştirmek; Kızılaycılık ilkelerinin yurt ve dünya gençleri arasında yayılmasını sağlamak. Gençlerin de insan ıstırabının azaltılması yönündeki çalışmalara katılımını sağlamasını , gençlik faaliyetlerini gönüllü insan kaynağı ile gerçekleştirmek ve yurt çapında yaygınlaştırarak etkin, verimli, sürdürebilir hale getirmeyi amaçlamaktayız.

Matematik Kulübü
Berkay Kaya
196001015@stu.istinye.edu.tr

Matematik kulübü , matematik ve doğa ilişkisini anlamanın yanı sıra teorik matematiksel konular üzerinde de durup, matematiksel, felsefi ve mantıksal düşünceye yönlendirmeyi amaçlar. Ayrıca matematik tarihi ve ünlü matematikçileri tanıtarak farklı ufuklar açar.

Logo
Zeynep Şevval Peker
200601051@stu.istinye.edu.tr

Mimarlık kültürüne ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde farklı sınıftan öğrencilerin bir araya gelerek kentin sorunlarının, geleceğinin konuşulabildiği, kente dair bilgi ve deneyimlerin paylaşılabildiği özgür, çok sesli bir ortam yaratıp, atölye çalışmaları, söyleşiler, workshoplar vb. etkinlikler düzenleyerek mimarlık öğrencilerine farklı bakış açıları kazandırmayı hedeflemektedir. Mimarlık öğrencisinin ihtiyaç duyacağı belge, kaynak ve programların paylaşılacağı kulüpten donanımlı mimarlık öğrencisi yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

1
Gamze Nur Gülgen
200525079@stu.istinye.edu.tr

Model United Nations, also known as MUN, is an educational simulation in which students learn about diplomacy, international relations, and the United Nations. At an MUN conference, students work as the representative of a country, organization, or person, and must solve a problem with other delegates from around the world.

Model United Nations, diğer adıyla MUN, öğrencilere diplomasiyi, uluslararası ilişkiler ve Birleşmiş Milletler'in çalışma prensiplerini öğretmek amaçlı bir simülasyondur. Bir MUN konferansında öğrenciler bir ülkenin, kuruluşun veya kişinin temsilcisi olarak çalışırlar ve dünyanın her yerinden gelen diğer delegelerle bir sorunu çözmelidirler.

Dilruba Tırpanlar
190423064@stu.istinye.edu.tr

Bilim ve teknoloji alanındaki öğrencileri, akademisyenleri ve firmaları tek bir çatı altında toplayarak multidisipliner iş birliklerine olanak sağlamayı amaçlayan kulübümüz 2017 yılında kurulmuştur. Mesafe, dil ve seviye ayrımı gözetmeksizin herkesin anlayabileceği etkinlikler ve eğitimler düzenleyerek "Moleküler Biyoloji ve Genetik" biliminin tanınırlığını artırmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca üyelere, meslek hayatlarında ihtiyaç duyacakları deneyim ve bilgi birikimini kazandırarak diğerlerine göre bir adım önde olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

Our club has been established in 2017 to bring together students, academics, and companies in the field of science and technology under one roof and create an environment for multidisciplinary collaborations. Our goal is to organize events and courses that are understandable by everyone regardless of distance, language, and level, in order to increase the recognition of the field of "Molecular Biology and Genetics." We also aim to provide our members with the experience and knowledge they will need in their professional lives, helping them stay one step ahead of others.

1
Defne Abacı
200425123@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi Motor Sporları Kulübü, Formula 1, MotoGP, Formula 2 ve Nascar gibi uluslararası motor sporlarına ilgi duyan öğrencilerin bir araya geldiği dinamik bir kulüptür. Kulüp, motor sporları dünyasını yakından takip eden ve bu heyecan verici yarışları izlemekten keyif alan öğrencilere ev sahipliği yapar. Aynı zamanda, go kart yarışları ve diğer motorlu araçlarla ilgilenen üyelere yönelik etkinlikler düzenleyerek, bu tutkularını daha da pekiştirmelerine olanak tanır. Motor Sporları Kulübü, üyelerine hem motor sporlarına dair güncel bilgileri takip etme, hem de benzer ilgi alanlarına sahip öğrencilerle bir araya gelme fırsatı sunan bir kulüp olarak öne çıkar.

Logo
Adem İlhan Akçakaya
190301160@stu.istinye.edu.tr

Müzikle ilgilenen ve ilgilenmek isteyen tüm öğrencilerimizi herhangi bir tür kaygısı gözetmeden bir araya getirmek ve müzik çevresinde eğlenceli, sosyal bir ortam oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Üyeler; kulüp içerisinde aktif roller alarak kulüp çatısı altında düzenlenecek olan tüm etkinliklerde görevler alabilecek, müzik odasında çalışmalar yapabilecek, açılabilecek enstrüman derslerine katılarak kendilerini bu konularda geliştirebilecek ve tüm okulun davetli olduğu geniş çaplı konserlerde performanslarını sunabilecektir.

Nadir Hastalıklar Araştırma Kulübü
Naziye Nur Alkan
200423110@stu.istinye.edu.tr

Türkiye’de ve Dünyada bulunan milyonlarca nadir yaşamın farkında olmak ve nadir hastalıklarla doğrudan ilişkili alanlarda okuyan arkadaşlarımıza bu hastalıkları tanıtmak amacıyla kurulmuştur. Tıp, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Eczacılık, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik veya Psikoloji bölümleri gibi nadir hastalıklar ile doğrudan ilişkili bölümlerdeki öğrencilere kariyerleri boyunca özellikle Türkiye’de sıkça karşılaşabileceklerinin bilinciyle bu hastalıkları tanıtmak, hasta bireyler ve aileleriyle doğru iletişim halinde olmalarını sağlamak temel düşüncedir. Nadir hastalıklarla ilgili bilgilendirici seminer ve konferanslar düzenlemektedir.

Nefha - Genç Düşünce Öğrenci Kulübü
Beyza Nur Karadeniz
210201010@stu.istinye.edu.tr

Okulumuzda birçok kulübümüz var. Ama manevi yönümüzü geliştirebileceğimiz hiçbir kulüp göremedik ve İstinye Üniversitesi öğrencileri olarak okulumuza bu yönde katkı sağlamanın bizi bir adım daha ileri taşıyabileceğini düşündük.

Nefha: nefes soluk güzel koku esinti demek. Okulda sürekli derse girip çıkan öğrenciler bir süre sonra boğuluyor ve okulu aslında nefes alabileceğimiz bir yere getirmek düşüncesiyle bu ismi verdik. Kelimelerin bilinçaltında çok büyük etkisinin olduğunu düşünüyoruz. Böylece temel düşüncemiz o arkadaşlarımızın kafasındaki üniversite algısını huzurlu bir yere çevirmek. Koşuşturmacanın arasında nefesimizi içimize çektiğimizde güzel kokunun bizi tebessüm ettirip rahatlatması.

Hidayet, dönüşüm hikayelerinin insanın bakış açısını geliştireceğini, ‘ben yapamam’ hissinin ‘birileri başarmışsa ben de başarabilirim’ hissine dönüşebildiğini gözlemledik. Bu yüzden kulüp temelinde her hafta 40 dakika sahabe hayatı işleyeceğiz. 1 ayda iki hidayet öyküsü (sahabe hayatı) ardından dışarıdan alanında uzman hoca çağırıp bize o hayat üzerinden bir özelliği anlatacağı seminerler düzenleyeceğiz.

Dini günlerde faaliyetler yapmak. Aşure gününde aşure dağıtmak ve günün önemine değinmek. Ramazan’da ücretsiz iftarlar düzenlemek. Kandillerde mescit girişinde ikram dağıtıp mescidi günün anlam ve önemine dair süslemek.
Kamplar yapmak. Kamplar yapmamızın amacı ise beraber daha iyi kaynaşabilmek ve okul dışında da faaliyet düzenlemiş olmak
İki ayda bir kez dışarıda sabah namazını kıldıktan sonra kahvaltı etkinliği düzenlemek.

NeoCortex Sinirbilim Kulübü
Gamze Nur Gülgen
210206046@stu.istinye.edu.tr

NeoCortex Sinirbilim Kulübü, beyin keşfini eğlenceli ve öğretici bir deneyim haline getirerek, herkesi bu heyecan verici yolculuğa davet eden akademik ve sosyal bir topluluktur.

networking club
İrem Nur Taşkın
200526001@stu.istinye.edu.tr

Networking Club okulumuzda bulunan tüm öğrenciler için profesyonel dünya ile bir köprü görevi görmeyi amaçlamaktadır. İş dünyasının işleyişini ve her türlü sorunu araştırmak; alanlarında uzman kişi ve kuruluşların deneyimlerinden faydalanmak ve bu öğrenimleri İstinye Üniversitesi öğrencileriyle paylaşmak; meslek ve iş kolu seçimlerinde öğrencileri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için firma ve sektör temsilcileri ile öğrencileri buluşturmak; üyelerin iş ve staj imkanlarından yararlanmasını sağlamak; üyelerine iş birliği içinde proje tasarlayıp gerçekleştirme, organizasyonel deneyim kazanma, kendi ilgi alanlarında gelişim şansı verme, bilgi ve düşüncelerini paylaşma ve tartışma imkanı sağlamak; İstinye Üniversitesi öğrencilerinin bir araya gelmelerini ve sosyal yaşamlarına katkı sağlamak amaçlarını taşır. Hayat boyu öğrenme kavramını felsefe edinmiş olan kulübümüzde kendinizi geliştirmek için fırsatlar bulacaksınız. "Eğer bir yere gitmek istiyorsan, daha önce oraya gitmiş birini bulmak en iyisidir." - Robert T. Kiyosaki

Onkolojik Çalışmalar Kulübü
Tala Abduladım Elremmash
210120458@stu.istinye.edu.tr

Kulüp, İstinye'deki tüm tıp öğrencilerine, ABD ve Türkiye'deki uzman klinisyenler ve onkoloji profesörleri ile ağ oluşturma fırsatları ve deneyimleri sunmayı amaçlamaktadır.

Psikoloji Kulübü
Naz Gürbüz
200422083@stu.istinye.edu.tr

Psikoloji öğrencilerini ve bu bilim dalına ilgi duyanları bir araya getirmeye çalışan ve bunun için psikolojinin her alanında, uzman akademisyenleri davet edip iş birliği yaparak seminerler ve konferanslar düzenleyen bir kulüptür. Kulüp; psikoloji bilimini, psikolojinin alt dallarını ve uygulama alanlarını tanıtmak, ruh sağlığına ve psikolojik bozukluklara ilişkin farkındalığı arttırmak, psikolojik destek almaya ilişkin önyargıların azaltılmasına katkı sağlamak, ruh sağlığı çalışanlarının mesleki bilgilerini öğrencilere aktarmalarında rol oynamak, toplumsal sorunlara ilişkin farkındalığı arttırmak ve toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

logo
Kadir Yücel
200723003@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesinin Robotik ve Mekatronik kulübüdür. Bu alanda Robotlar, İnsansız Hava Araçları, Otonom Sistemler, Çevre ve Şehir teknolojileri, Yenilenebilir Enerji alanlarında projeler üretmeyi hedefleyen bir proje kulübüdür. Şu ana kadar bünyesinde 3 farklı teknofest takımı barındıran kulüp, vizyonunu proje ve üretim olarak belirlemiştir. Bu alanda elindeki imkanlarla birlikte en çok üreten öğrenci kulübü olmayı hedefler.

Resim Kulübü
Şeyma Doğan
200320110@stu.istinye.edu.tr

Resim Kulübünün amacı, sanata gönül vermiş tüm öğrenci arkadaşlarımızla birlikte sanat kültürünü ve sanat sevgisini etrafımıza yaymak için güzel eserler ortaya çıkarmak ve etkinlikler düzenlemektir. Kulübümüz resim sanatındaki ana akımlar, ressamlar, eserler, temalar ve teknikler üzerine inceleyici bir bakış açısıyla yaklaşmak için çalışmalar gerçekleştirecektir. Resim sanatının yanında kil ve seramik alanında çalışmalar da yapılacaktır.

Logo
Esra Dumlupınar
190301147@stu.istinye.edu.tr

Kulübümüz sağlık öğrencileri tarafından kurulmuş ve sağlık öğrencileri tarafından yürütülmektedir. Faaliyet gösteren üyelerimiz yine sağlık öğrencileridir. Sağlık Okuryazarlığı Kulübü olarak özellikle sağlık bölümünde okumayan ve çalışmayan kişilere sağlık okuryazarlığını öğretmek, sağlık hakkında doğru bilgiye ulaşmalarına yardım etme ve bunları anlama hakkında onları yönlendiriyoruz.

Logo
Derya Ürgüt
220201034@stu.istinye.edu.tr

Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencileri tarafından 2016 yılında kurulan kulüp, üniversite ve üniversite dışı olmak üzere bireyleri sağlık ve sağlığın kapsadığı diğer alanlarda bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi; bu doğrultuda bireylerin minimal hastalık ve maksimum iyilik halini sürdürebilmesini amaçlamaktadır. Kulüp çeşitli stant çalışmaları, söyleşiler, konferanslar, seminerler ve etkinlikler düzenleyerek üniversitemizi bu alanda temsil etmektedir.

Siber Güvenlik Kulübü
Cahit Saral
212016723@stu.istinye.edu.tr

Siber Güvenlik çatısı altında teknoloji ve bilgi güvenliği konularını ele alan kulübümüz
İSÜ öğrencilerine bu konularda eğitici etkinlik ve kariyer hedefli eğitimler amaçlamaktadır.

Logo
Sema Nur Alkurt
210504060@stu.istinye.edu.tr

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü öğrencileri tarafından kurulan kulübün birincil amacı tarihte yaşanan ve bugüne sirayet eden, siyaset ile uluslararası ilişkilerin alanına giren meseleleri bilimsel perspektiften ele alarak gerekli yorumları ortaya koymaktır. Bu doğrultuda alanında uzman isimler üniversitemizde ağırlanarak çeşitli konularda konferanslar düzenlenmektedir. Bununla birlikte uluslararası ilişkiler alanında çalışmalar yürüten araştırma merkezlerinin zirve, çalıştay, sempozyum gibi uluslararası katılımcıların yer aldığı programlara da kulüp üyeleri katılım sağlayabilmektedir.

Logo
Ravza Çelik
200207022@stu.istinye.edu.tr

Bireyi çevresi içerisinde ele alan, bireyin refahını ve iyilik halini arttıracak projelere yönelen kulüp toplumsal düzeyde etkinlikler düzenlemektedir. Bireyin kendisi ve içinde yaşadığı çevreyi sosyal değişime ve gelişime açık hale getirmeyi hedeflemektedir

Logo
Muhammed Emin Altunok
190726070@stu.istinye.edu.tr

Kurulduğu günden beri başta her canlının tüm haklarını korumayı ve ihtiyacı olan her canlının temel ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Sosyal Sorumluluk başlığı altında, insanların eğitim ihtiyaçları, sağlık ve barınma gibi birçok alandaki çeşitli sorunlarının giderilmesi ve haklarının korunması adına çalışmalar yapmayı amaçlamaktadır.

spor
Sena Emiroğlu
200530106@stu.istinye.edu.tr

Üniversite öğrencilerinin spor yaparak topluma entegre olmalarını sağlamak amacıyla her türlü spor organizasyonları ve sosyal sorumluluk projeleri yapılmaktadır.

Tiyatro Kulübü
Emre Certel
229911736@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi / Tiyatro Kulübü

Bizler İstinye Üniversitesi Tiyatro Kulübü olarak, seçmeler sonucunda, seçilen arkdaşlarımıza, eğitmenimiz Doğa YAVUZ tarafından verilecek eğitimin yanında, gerek oyunlarımız, gerekse kulüp üyelerimizin tamamının katılabileceği workshoplarımız, drama çalışmalarımız ve yıl boyu sürecek olan etkinliklerimiz ile birlikte aktif bir şekilde ilerlemekteyiz. İstinye Üniversitesinin sanata dönük kanadında yer almaktan ve üniversitemizin birbirinden değerli öğrencileri ile olmaktan büyük bir keyif duyuyoruz.
Amacımız; sizleri tiyatro ile tanıştırıp, tiyatronun insan gelişimindeki yerini benimsetmek ve aynı zamanda içinizdeki yaratıcı ruhu ortaya çıkartmaktır.
Her insanın bir potansiyeli vardır. Tiyatro, bu potansiyeli keşfetmenize yardımcı olacak nadide bir değer.
Bu keşif yolculuğunda sizlerle olmak gurur verici.

Tiyatro Kulübü'ne hoşgeldiniz..

Toplumsal Fayda içi Yapay Zeka
Furkan Hüseyin Araz
210507049@stu.istinye.edu.tr

Toplumsal faydanın sağlanmasında yapay zeka uygulamalarının araştırılması, geliştirilmesi, yapay zekaya ait bias (ön yargı, yanılgı) ve regülasyonlar gibi toplumu etkileyecek konularda farkındalık kazandırmaya yönelik etkinlikler düzenleme amacıyla kurulmuştur.

Logo
Yiğit Ertürk
200723025@stu.istinye.edu.tr

Galatasaray'ın taraftar grubu olan ultrAslanın İstinye Üniversitesi öğrencileri için kurulan taraftar kulübüdür. Üyelerinin takım ruhu içinde birlikte hareket etmelerini sağlamak ve takımlarına her branşta her maçta destek vermesini amaçlamaktadır. Kulüpte maçlarla birlikte birçok sosyal sorumluluk projesine de imza atılmaktadır. Gençliğiz, Geleceğiz, Galatasaray’ın olduğu her yerdeyiz!

Kulüp Logosu
Abdulrahman Mutlak
abdulrahman.ayyash@stu.istinye.edu.tr

Uluslararası Öğrenci Rehberlik ve Etkileşim Kulübü, üniversitemizdeki uluslararası öğrencilere rehberlik etmek ve üniversite deneyimlerini geliştirmek amacıyla kurulmuş bir kulüptür. Kulüp, öğrencilerin karşılaşabileceği zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için rehberlik sağlar ve aynı zamanda uluslararası öğrenciler arasında etkileşimi teşvik ederek topluluk oluşturur. Amacı, uluslararası öğrencilerin başarılarına katkıda bulunmak ve refahlarını desteklemektir.
The International Student Guidance and Interaction Club is a club established to guide international students and improve their university experiences. The club guides to help students cope with challenges they may encounter and also fosters interaction among international students to create a community. It aims to contribute to the success and well-being of international students.

Uni BJK İstinye
Cihan Ekşioğlu
210201013@stu.istinye.edu.tr

Amacı, taraftarı olduğu Beşiktaş kulübünü branş fark etmeksizin armanın olduğu her yerde destekleyip sporculara itici güç olmak, taraftarı olduğu Beşiktaş kulübünü tribün dışında da iyi bir şekilde temsil etmek, çeşitli sosyal sorumluk projelerinde yer almak ve sosyal sorumluluk projeleri üretmek, üyelerimizle birlikte çeşitli sosyal aktiviteler düzenleyerek yoğun okul hayatlarında streslerini azaltmak.

Yazılım Geliştirme Kulübü
Salih Özgür Seçen
210901036@stu.istinye.edu.tr

Kulübümüzün amacı; yazılım alanına ilgisi olan öğrenciler arasında iletişim kurulmasını sağlamak ve yazılım alanında üyelerimizi ileri taşıyacak atölyeler ve etkinlikler düzenlemek. Yazılım Geliştirme Kulübü olarak bölüm fark etmeksizin yazılım alanına ilgi duyan tüm öğrencilerimizi kulübümüze bekliyoruz.